הפרעות קשב
בבתי הספר

מחקרים מראים ש-8% מכלל התלמידים במערכת החינוך לוקים בהפרעת קשב הבאה לידי ביטוי בחוסר הקשבה לפרטים, התעלמות, מוסחות גבוהה או קושי לשבת לזמן ארוך והמצאות בתנועה מתמדת. 

הדבר החשוב ביותר להבין הוא שאותם ילדים סובלים מתסכול רב לאור התוצר הנמוך והקושי שלהם לעמוד בציפיות של בית הספר למרות המאמצים של אותם תלמידים ולעיתים קרובות גם בבית. 

מגוון דרכים עיצוביות יכולות לסייע לבית הספר להתמודד ובעיקר - לגרום לילדים הלוקים בהפרעות הקשב ללמוד טוב יותר, באופן משמעותי יותר וכפועל יוצא מכך גם ימנע הפרעה למהלך השיעורים.

נציג בפניכם ארבעה מוצרים בהם אנו משתמשים בבואנו לעצב סביבות למידה בבתי ספר המסייעת לילדים בעלי הפרעות קשב והיפראקטיביות;

רצועת רגליים לכסא - מאפשרת למידה טובה יותר אצל ילדים שצריכים להיות בתנועה כדי לייצר קשב. הרצועה האלסטית מאפשרת לילד או הילדה לנדנד את הרגליים ונותנת להם התנגדות ועיסוק שמונע בעיטות והערות מהסביבה. נדנוד והקפצת הרגליים מהווים אמצעי הרגעה לילדים הזקוקים לכך.

כסא כדור פיזיו - פתרון מעולה לישיבה ממושכת אשר גם משפר את היציבה לכלל התלמידים וגם מאפשר תנועתיות לבעלי הפרעות קשב.

טיימר גדול - שימוש בטיימר מסייע לילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז להתגייס למשימה, לבצע מטלות שאינם מעניינות או רצויות ולעודד לשבת למשך זמן קצוב. 
יחידות הזמן הברורות לנו אינם ברורות לילדים בגילאי בית הספר ובפרט בכיתות הצעירות והטיימר מסייע להם להבין את מימדי הזמן והופך את הבקשה לגייס קשב לזמן מוגבל לאפשרית יותר עבורם.

כסא נדנוד במאפשר להתנועע בזמן הישיבה. היתרון הגדול הוא המרחב הקטן יחסית שהוא תופס משטח הכיתה, כך שאפשר בהחלט להשתמש במספר כסאות כאלה סביב שולחן והאפשרות לכוון את גובהו של הכסא כך שיתאים לילדים בשכבות גיל שונות.

מאות בתי ספר המעצבים מחדש את סביבות הלמידה מפנות כיום את תשומת ליבם להעניק פתרונות לילדים בעלי הפרעות קשב ונשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה, בחשיבה, בתכנון ובעיצוב של סביבות הלמידה שלכם. 

ספרו לנו על מה שאתם  צריכים
השאירו את הפרטים

  • Facebook
  • YouTube

© 2018 כל הזכויות שמורות לדולב עיצוב סביבות למידה חכמות  dolevddesigns@gmail.com
אין להעתיק, להפיץ, לשכפל, להציג בפומבי, או למסור לצד שלישי את המידע ו/או כל חלק הימנו. אין לשנות, לפרסם, לשדר, להעביר, למכור, להפיץ או לעשות שימוש מסחרי כלשהו, במידע ו/או בכל חלק  הימנו, אלא במתן היתר מראש ובכתב. השימוש באתר מהווה הסכמה לתנאי השימוש של האתר